EVRENSEL GROUP

 

Ortakları tarafından 2003 yılında  kurulan Evrensel Group Elektrik İnşaat Ltd.Şti, kurulduğu yıldan beri aktif ticaret hayatı içerisinde yer almış ve şirket ana faaliyet alanı olarak kendisine; inşaat, elektrik ve ihracat alanını tercih etmiştir.  Şirket kurulduğu yıldan beri uluslararası kimlik kazanmak adına ağırlıklı olarak yurtdışı işlerde faaliyet göstermiştir.

     2000’li yılların başından itibaren petrol fiyatlarında yaşanan değişimle birlikte Orta Asya ülkelerinde İnşaat&Altyapı işlerinde faaliyet gösteren şirketimiz, ana çalışma sahası olarak Azarbeycan Cumhuriyeti’ni hedef bölge tayin etmiştir. 2006 yılı itibarı ile özellikle ulaşım sektörüne ağırlık veren ülke , teknoloji gereken projelerin uygulama sahası olarak öne çıkmış , şirketimizde gerek içerisinde bulundurduğu mühendislik alt yapısı ve gerekse  yabancı Avrupalı şirketlerden aldığı knowhow ile bu ülkede bir çok projede uygulamacı olarak görev almıştır.

   Özellikle Post-Tension betonarme uygulamaları ve zemin teknolojileri konusunda gelişen şirketimiz , zemin iyileştirme ve geniş açıklıklı betonarme yapılar konusunda çok ciddi bir tecrübeye sahiptir. Ayrıca eğik askılı köprüler ve çelik döşemeler konusunda da bu tecrübesini geliştirmiştir.

 Şirketimiz 2011 yılı global krizinden sonra, bir çok şirketin ülkeyi terk etmelerinin ardından bile kazandığı bu eşsiz  tecrübe ile hali hazırda bu ülkede faaliyetlerine devam eden az sayıdaki Türk şirketlerinden biridir.

 Şirketimiz Azerbaycan başta olmak üzere bölge ülkelerinde yüzlerce köprü ,kavşak ve sanat yapısı işlerinde (bknz: referans list)  faaliyet göstermiş , bu ülkelerdeki  bilgi ve profosyonellik gerektiren onlarca projede zemin teknolojileri konusunda lider uygulamacı haline dönüşmüştür.

 Şirketimiz 2010 yılı itibarı ile Balkan ülkelerini faaliyet alanı içerisine almış , Sırbistan’dan geçen Avrupa otoyolu içerisindeki 42 km’lik kısmının tüm sanat yapılarında uygulamacı firma olmuştur.  Şirketimiz halihazırda bu bölgede işler yapmaya devam etmektedir.

 2010 yılı itibarı ile Türkiye içerisinde özellikle kentsel dönüşüm ve lüks konut alanında faaliyet gösteren şirketimiz , 2016 yılından sonra kendi alanında (endüstriyel sanat yapıları ) faaliyet göstererek , Avrupa’nın en yüksek  viyadüğü olan Eğiste viyadüğü projesinde ( ayak yüksekliği 170 mt açıklık2*8*90 mt ) uygulayıcı firma olarak yerini almıştır. Aynı şekilde Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde yapımına başlanan ve MSS kalıp modeli ile imal edilen iki viyadükte uygulayıcı firma konumundadır.

 Bütün dünyadaki gelişmiş şirketlerde olduğu gibi sadece inşaat alanında kalmak istemeyen şirketimiz 2010 yılı itibarı ile enerji alanında su santrallerine (HES) ağırlık vermiş ve bu santrallerde uygulamacı ortak olarak yerini almıştır. Şirket toplam kurulu gücü 50 MWat’ın üzerinde olan üç hidroelektrik santralin anahtar teslim inşaatlarında yer almış ve gelir ortaklığı şeklinde bu projelere yatırım yapmıştır.

 Şirketimiz kurulduğu yıldan bu güne kadar Bir Milyar USD üzerinde bir iş uygulaması gerçekleştirmiştir. Bu alanda gerek Türkiye’den gerekse yurtdışı şirketlerden hem knowhow hem de uygulamalar transfer ederek güçlenmiş ve bölgenin uygulama alanında aranan ve etkin uygulamacılarından biri haline gelmiştir.

 Kurulduğu ilk günden bugüne kadar temel ilke olarak kendisine ahlaklı ve dürüst ticaret anlayışını benimsemiş olan şirketimiz bütün yaptığı işlerde bu anlayışla pozisyon almıştır ve bu ilkelerden taviz vermeden yoluna devam etmektedir.